Choď na obsah Choď na menu
 


Upírske denníky

 

Všetko sa to začalo v deň, keď do života pôvabnej Eleny (Nina Dobrev), nedávno osirelej tínedžerky z virginského mestečka Mystic Falls, vstúpil tajomný a neskutočne príťažlivý cudzinec menom Stefan Salvatore (Paul Wesley) – a spolu s ním i láska! Vlastne... Nie. Alebo áno – a predsa nie. Ono sa to všetko totiž začalo omnoho skôr, dokonca o mnohé desaťročia skôr! Vtedy, keď sa životy dvoch bratov, Stefana a Damona (Ian Somerhalder) Salvatoreovcov, ktorí si i tak nikdy veľmi nerozumeli a neustále sa snažili jeden druhého vo všetkom poraziť, stočili zo správnej cesty smerom k zatrateniu! Vtedy, keď medzi nich vstúpila nádherná aristokratka Katherine Pierceová (Nina Dobrev), ktorú obaja - každý svojím vlastným spôsobom - osudovo milovali a ktorá oboch z lásky premenila na upírov! Keď totiž pochopila, akej obrovskej chyby sa tým dopustila a že vzťahy oboch znepriatelených bratov tým ešte mnohonásobne zhoršila, spáchala samovraždu – a Stefan a Damon sa potom v desivom súboji navzájom prebodli a zabili... Keď sa po istom čase prebrali v spoločnej krypte, už ako upíri so zžieravou túžbou po ľudskej krvi, ich cesty sa na dlhé roky rozišli – no i tak sa vlastne nikdy celkom nespustili z očí, pretože vzájomná nenávisť bola silnejšia. Damon nevynechal jedinú príležitosť, aby brata našiel a pokúsil sa ho opäť zlikvidovať – tentoraz definitívne -, nuž a mal Stefan zase neustále oči na stopkách, pretože vedel, že ak si čo i len na sekundu prestane kryť chrbát a starostlivo zametať svoje stopy, brat ho nájde a nebude s ním mať zľutovanie... Ani jeden z nich by však nikdy nebol predpokladal, že ich cesty sa opäť pretnú práve v Mystic Falls a že dôvodom bude žena, ktorá akoby tej ich osudovej z oka vypadla – Elena

obsah prvej série: 

snažia zmieriť so stratou rodičov,ktorí zahynuli pri dopravnej nehode. Elena sa z toho snaží spamätať a preto veľa času trávi na cintoríne a písaním denníka. Vždy bola populárna, no teraz sa snaží pred okolím ukrývať svoj smútok.

O súrodencov sa stará ich teta, s ktorou bývajú. V prvý deň nového školského roka spozná Stefana Salvatoreho, nového študenta. Každé dievča zatúži po novom, tajomnom spolužiakovi. Obaja sa od začiatku priťahujú, no Elena ešte netuší, že má dočinenia so stopäťdesiatrokov starým upírom. Rad záhadných úmrtí, napadnutie Vicky Donnovanovej, smrť trénera školského futbalového tímu alebo vražda troch drogovo závislých teenagerov vedú mestskú radu len k jednému záveru: v meste sú opäť upíri.

A nemýlia sa. Do mesta prichádza aj Damon Salvatore, no jeho brat z návštevy nie je príliš nadšený. Damon totiž predstavuje všetky zlé upírie vlastnosti, ktorému sa Stefan snaží vyvarovať. Navyše tuší, že Damon neprišiel na obyčajnú rodinnú návštevu.

Obaja bratia totiž majú spoločnú, nie príliš šťastnú históriu. Strhne sa boj o Elenu, ktorá im tak veľmi pripomína ich milovanú Katherine, ktorá z nich urobila sokov a nemŕtvych. Zatiaľ vyhráva Stefan, pretože Elena je doňho zaľúbená. Ale Damon má pripravené zákerné plány a nezastaví sa, kým nedosiahne to, čo chce.

Obsah 2 série

Druhá séria Upírskych Denníkov nám ukazuje príbeh dvoch bratov posadnutých tým istým dievčaťom a s odhodlaním bojovať hoci aj proti celému mestu. Už v prvej sérii sme sa dozvedeli, že bratia sa vrátili z rozdielnych dôvodov. Stefan sa vrátil, aby spoznal Elenu, ktorá sa príliš podobá na Katherine Pierce, krásnu ale nemilosrdnú upírku, ktorú bratia poznali a milovali v roku 1864, zatiaľ čo Damon sa vrátil preto, aby práve Katherine vypustil z hrobu, kde bola zatvorená už pred mnohými rokmi.

Teraz je pomstychtivá Katherine Pierce späť a to presne v tú noc kedy Elenin strýko a zároveň otec rozhodne spustiť svoj zlovestný plán na zneškodnenie upírov a Elenin nešťastný mladší brat Jeremy, spustošený smrťou upírky Anny sa rozhodne predávkovať. Tej istej noci Tyler Lockwood, Matt Donovan a Caroline Forbes zažili dopravnú nehodu, keď sa snažili uniknúť chaosu v meste pri čom život Caroline visí na vlásku. Udalosti tej hroznej noci majú dopad aj na Bonnie Bennet, mocnú čarodejnicu, ktorá bola Eleninou najlepšou priateľkou, kým sa neobjavili bratia upíri.

Uvidíme aj Alarica Salzmana, spojenca Stefana a Damona a Jennu, tetu Jeremyho a Eleny, ktorá ešte netuší, čo sa v jej dome udialo a čo sa deje v celom meste Mystic Falls. V druhej sezóne sa toho udeje veľa, Katherine sa zapletie do milostného trojuholníka medzi Elenou, Stefanom a Damonom. Tešiť sa môžeme aj na nové priateľstvá a nepriateľstvá a zliatinu lásky, zlomeného srdca a darebáctva.

 Obsah 3. série


 

Väčšina postáv(aspoň myslím:))Elena Gilbert
 


Status: nažive
Druh: človek
Hraje: Nina Dobrev
Vek: 17
Vzhľad: Elena je štíhle sedemnásťročné dievča s atletickou postavou. Má olivovú pleť, hnedé oči a dlhé, rovné, tmavo hnedé vlasy.
Prvá zmienka: 1.01 Pilot

Vzhľad a charakterové črty
Elena je štíhle, sedemnásťročné dievča s atletickou postavou. Má bronzovú pleť, hnedé oči a dlhé, rovné, tmavohnedé vlasy. V úvodnej časti je Elena tichá, utiahnutá a melancholická. Dozvedáme sa, že dôvodom toho je smrť jej rodičov spred niekoľko mesiacov. Jej priatelia prezrádzajú, že predtým bývala činná, obľúbená a veselá, jej terajšiu zmenu v správaní spôsobila strata rodičov. Ako seriál napreduje, opätovne začína naberať trochu svojej veselosti, spoznanie Stefana je toho súčasťou. Elena nám bola ukázaná ako osoba, ktorá nesmierne ochraňuje svoju rodinu, je veľmi bystrá a má pevné morálne zásady. Preukazuje hlbokú náklonnosť voči svojim priateľom a často si robí starosti o ľudí, ktorí neočakávajú alebo nechcú prijať jej obavy.
Elena je taktiež veľmi tvrdohlavá a bojovná. Je veľmi priama a radšej ľudí zočí-voči konfrontuje akoby mala v sebe dusiť hnev. Dôveruje Stefanovi, Damonovi a iným, napriek ich činom z minulosti a súčasným previneniam.

Minulosť
Rodina
brat: Jeremy Gilbert
teta: Jenna Sommers
adoptívny otec: Grayson Gilbert
adoptívna mama: Miranda Sommers Gilbert
stará mama: Beth Sommers
predkovia: Johnathan Gilbert
biologická matka: Isobel Saltzman
biologický otec: John Gilbert

Zdá sa, že obidvaja jej adoptívny rodičia patrili k starým rodinám v Mystic Falls. Jej matka bola silno angažovaná v Rade zakladateľov. Zomreli pri autonehode 23. mája 2009, len niekoľko mesiacov pred začatím seriálu. Poručníkom pre oboch, Elenu a Jeremyho, je ich teta, mladšia sestra ich mamy, Jenna Sommers.

V “Bloodlines” Stefan prezrádza Elene, že bola adoptovaná. To tiež naznačuje, že je akosi spríbuznená s Katherine, čo sa objasní, keď Isobel Saltzmanová prichádza do Mystic Falls.

Vzťahy
Stefan Salvatore
Elena spoznala Stefana v úvodnej časti, v ktorej si okamžite padli do oka a ich vzťah sa pomaly premenil zo vzájomného zabuchnutia sa na hlbokú lásku. Stefan Elene zatajil, že ju po prvý krát uzrel v noci, keď zomreli jej rodičia a nemala ani len tušenia akému zázraku vďačí, že sa prebudila v nemocnici. Ich vzťah samozrejme nebol bezproblémový, nakoľko Elenu hnevalo Stefanovo tajnostkárstvo. Pôvodne Stefana Elena priťahovala, lebo vyzerala ako Katherine, a keď je spoznal, uvedomil si, že nie je a zamiloval sa do nej. V “The Turning Point” sa po prvý krát milovali a v “Bloodlines” ju uistil, že ona je tou osobou, ktorú miluje a nie Katherine, následne jej prezradil, že bola adoptovaná.

Damon Salvatore
Zdá sa, že Elena má neľahký ale vzájomné priateľský vzťah s Damonom, keďže obidvaja zachránili život tomu druhému a Damon sa javí, že jej chce byť na blízku. Elena odkedy zistila, čím on je a čo napáchal, bola k Damonovi chladná, ale zdvorilá, s výnimkou počas vyhrotených situáciach. Priznáva, že niečo medzi nimi je, ale čo to je, si nie je ani jeden z nich istý.
Elena si je vedomá, že Damon je citovo skazený a nie je tak bezcitný ako predstiera, že je, ale ani sa nesnaží jeho činy ospravedlniť . Tiež sa zdá, že si uvedomuje, že Damon, aj keď je podstatnou príčinou Stefanovho zármutku, je zároveň preňho veľmi dôležitý a naopak.

Ich vzťah narazí na vážnu prekážku keď v časti “A Few Good Men” Damon na Dražbe Nezadaných v Mystic Grille prezradí Alaricovi (a ostatným), že stretol Isobel v Severnej Karolíne krátko pred jej zmiznutím, čo vedie Elenu k tomu, aby sa dovtípila, že on bol upír, ktorý Isobel zabil. Avšak nezhody idú stranou v časti “Let the Right One In”, aby zachránili Stefana, ktorého uniesol Frederick a ďalší upíri z hrobky. V “Miss Mystic Falls” je Elena prekvapená, keď zbadá ako Damon čaká na tanec s ňou, potom čo Stefan zmizol a Damon ho zastupuje, aby Elene nič deň neprekazilo.

V záverečnej časti prvej série “Founder’s Day” jej vyznáva svoje city netušiac (vrátane divákov), že hovorí s Katherine a dokonca ju pobozká.

V prvej časti druhej série “The Return” sa snaží Elenu prijmúť k doznaniu jej citov a dokonca jej vnúti bozk, potom čo ho Katherine odmietla. Elena ho taktiež odmieta, vyhlasujúc, že vždy bude milovať Stefana, hovoriac tak slová, ktoré sú ozvenou Katherininých. Svoj hnev ventiluje na jej bratovi, zlomením väzov Jeremyho zabije. Elena vraví Stefanovi, že Damon chce byť nenávidený a prehlási, že ho nenávidí. V “Brave New World” sa postaví medzi neho a Caroline, ktorú sa on rozhodol zabiť, a povie, že Caroline je jej priateľka. Damon ustúpi a príznáva, že teraz je všetko na nej. V “Bad Moon Rising” konečne priznáva, že nevidel prsteň na Jeremyho prste a ospravedlňuje sa s otázkou, či ešte môžu byť priateľmi. Elena vraví, že nie a on jej povie, že je presne ako Katherine, a to nielen čo sa vzhľadu týka.

Caroline Forbes
Elena bola priateľkou Caroline už od prvej triedy. Ich vzťah sa vo všeobecnosti zdá byť dobrým, ale príležitostne je napäty, keďže Caroline vidí v Elene hlavnú rivalku v získavaní pozornosti. Taktiež priznala, že Bonnie je jej najlepšia priteľka, čo by znamenalo, že Elena je na druhom mieste. Elena si Caroline cení a váži, ale naznačila, že nie vždy sa zhodnú.

V “Brave New World” potom ako Caroline napadla a zabila Cartera, sa Elena stavia medzi ňu a Damona, keď sa ten pokúsi Caroline bodnúť kolíkom a vraví mu, že Caroline je jej priateľka. To ho prijme ustúpiť a povedať, že je všetko teraz na nej. Ale neskôr Caroline, pod vplyvom Katherine, sa snaží sabotovať Elenin vzťah so Stefanom, ake zlyhá.

Matt Donovan
Matt a Elena boli kedysi pár, ale tieseň zo smrti jej rodičov viedla k ich rozchodu, keď potrebovala čas na vysporiadanie sa s určitými potiažmi. Matt sa zdôveruje Bonnie, že by rád pokračoval vo vzťahu s Elenou, ale má podozrenie, že môžno už je neskoro. Elena opisuje ich vzťah ako “priateľ z detstva, s ktorým začneš chodiť, lebo ste si to dlžný a chcete zistit, či môžete byť viac”. Hovorí Stefanovi, že ich vzťah nebol hlboký.

Hoci už viac nie je vo vzťahu s Elenou a možno si už aj začína uvedomovať, že asi nikdy už spolu nebudú, Matt dáva Stefanovi na vedomie, že by stále urobil čokolvek pre Elenu. Zdá sa, že sa dvojica poznala celý život a boli “prvým/prvou” toho druhého v mnohom. Matt priznáva, že v určitom období boli najlepšími priateľmi.

Bonnie Bennett
Je jednou z najstarších Eleniných priateľov a môžu si povedať všetko. Elena je prvá osoba, ktorej sa Bonnie zdôverí, že je čarodejnica a povie, že to urobila, lebo sú si také blízke. Avšak ich priateľstvo sa zhorší po smrti starkej v časti “Fool Me Once”, kvôli Eleninmu pokračujúcemu stretávaniu sa s bratmi Salvatorovými a na začiatku druhej série sa síce rozprávajú, ale vládne medzi nimi mnoho napätia.

Jeremy Gilbert
Je Elenin mladši brat a užíva drogy, aby sa vyrovnal so stratou rodičov. Neznáša, že mu Elena dohovára, čo by mal a nemal, ale hlboko vo vnútri si je vedomý, že len naňho dohliada. Potom ako Stefan prebodne Vicki v časti “Haunted”, Elena požiada Damona, aby mu vymazal spomienky a badá prekvapujúcu zmenu jeho osobnosti. V časti “Let the Right One In” Caroline natrafí na Vickino telo a Jeremy sa odhodlá zistiť ako vlastne umrela, taktiež zisťuje, že Elena bola adoptovaná. V “Under Control” nachádza Elenin denník a je šokovaný jeho obsahom. Elena sa čoskoro čuduje, prečo sa chová tak divne voči nej a pripúšťa, že čítal jej denník. To spôsobí nezhody v ich vzťahu, ktoré zostanú na konci prvej série nevyriešené.

Potom ako sa predávkuje Eleninmi liekmi na predpis a vypije Anninu krv, omdlieva na svojej posteli a Elena ho neskôr nachádza, ale je stále na žive.

Zaujímavosti
● Elenino číslo domu je 935 v úvodnej časti (PILOT), potom to už je 2104 .(162 CANDLES)
● Elena má fotografiu, na ktorej je v baseballovom drese. (PILOT, LOST GIRLS)
● Elena jazdí na Ford Escape s ŠPZ zo štátu Virginie EFG 3J85. (LOST GIRLS)
● Píše si denník od čias keď jej mama jeden dala, mala vtedy desať rokov. (NIGHT OF THE COMET)
● Kedysi bola roztlieskavačkou, ale nechala toho v novom školskom roku. (FRIDAY NIGHT BITES)
● V školskej skrinke má podobizeň vážky. (FRIDAY NIGHT BITES)
● Odhodlane plní projekty, ktoré boli dôležité pre jej mamu, výpomoc pri zapožičaní dedičstva pre projekt s pozostalosťami konaný Radou zakladateľov, na ktorom pracovala jej mama pred smrťou. (FAMILY TIES)
● Ukázalo sa odvtedy, že Elena bola Gilbertovými adoptovaná, a teda nie je ich biologická dcéra.

Casting /Call/
Je súcitná a milá s duchaplným dôvtipom a nekonečne krásou. Sedemnásťročná, neokukaná tvár s láskavými črtami, kedysi s ľahkosťou kráčala životom obľúbeného, dobre zapadajúcého dievčaťa, až kým neutrpela tragédiu: jej rodičia boli zabitý pri autonehode pred štyrmi mesiacmi, a teraz ona a jej mladší brat Jeremy žijú s tetou Jennou. Väčšinu času sa Elena jednoducho snaží prežiť deň s podporou jej priateliek Bonnie a Caroline a jej bývalého chlapca Matta, ktorého poznala od kedy bola malé dieťa. Elenin život sa rozjasní s príchodom Stefana, záhadného, zdvorilého a dobre vyzerajúceho chalana na škole, ktorého identita je zahalená záhadou…


Isobel Fleming
1x15 - A Few Good Men - New Promo Photo - the-vampire-diaries photo
 
Isobel  je matka Eleny ,ktorá ju v 16 opustila a nechala Gilbertovcom.Isobel je zároveň žena Alarica Saltzamana ,ktorú zabil upír,pretože sa  zaújmala až príliš o upírov.Ten upír bol samozrejme Damon Salvatore a Isobel je potomkom Katherinne.Okolo Isobel je veľmi veľa záhad zatial,tak uvidíme ako sa to bude ďalej vyvíjať.Zatial viem iba to ,že  Damon hovoril že sa s Isobel vyspal a že ona sa chcela dobrovoľne premeniť na upíra a Damon si myslí,že ju za ním poslala Katherine.A ešte viem ,že v diely A few good men Elena s ňou telefonovala ,ale Isobel hneď položila.

Pearl
 
Je Katherinina kamarátka ,taktiež upírka a  matka Anny,ktorá sa ju snaží vyslobodiť s hrobky.V minulosti sa vyvíjal  vzťah medzi ňou a Jonathanom Gilbertom ale nakoniec,ked odhalili Katherin chcela utiecť ,ale on podľa kompasu zistil,že je upír a udal ju.Anna ju vyslobodila z hrobky a postavila na nohy.Pearl chce  teraz získať mesto Mystic Fells späť mierumilovnou cestou.Chce ,aby jej Damon prezradil členov rady,ktorý lovili upírov.Pearl sa snaží votrieť do priazne  napr.starostovi Lockwooda a chce si v meste kúpiť jej obchod  ,ktorý vlastnila v minulosti.Je veľmi tvrdá na svoju dcéru Annu,ktorej sa páči Jeremy Gilbert.Pearl sa nepáči ,že Anna sa kamaráti  s potomkom Jonathana Gilberta ,ktorého mala rada ,ale práve on ju udal  a ona  kôli nemu trpela v hrobke.
 
Anna
 
Je to upírka ,ktorá prišla do Mystic Fells za účelom otvoriť hrobku.Je stará známa Katherine,Stefana aj Damona.V hrobke má upírku,ktorá je jej matkou.Jej milencom bol Benn,ktorého zrejme premenila a  snažila  sa zbaliť Jeremyho Gilberta,pretože on vlastnil denník jeho predka(člena rady zakladateľov)Jonathana Gilberta,ktorý potrebovala na otvorenie hrobky.V  diele Children of Damned uniesla Elenu.Ked dostala z hrobky svoju matku Pearl začali nový čivot v Mystic Fell,chceli sa vrátiť do starých kolají.No nebolo všetko lahké najmä ked prišiel do Mystic Fells John Gilbert (strýko Eleny).John sa snaží získať od Anninej matky  prístroj na upírov (hodinky čo ukazujú ,kde sa nachádza upír).V nových dieloch sa vyvíja aj vzťah Anny a Jeremyho.Anna zistila ,že Jeremy už vie všetko o upíroch z Eleninho denníka ,preto  sa mu zdôverila.Jeremy chcel od Anny aby ho premenila na upíra ale ona odmietla najmú preto,že zistila ,že on sa chce premeniť kôli Vicky.V nových dieloch sa Jeremy a Anna dali dokopy!


Ben McKittrick
 
Zjavil sa v 12 diely.Je to bývalí študent strednej v Mystic Fells,ale Anna ho premenila na upíra a on je jej milenec.Jeho úlohou je zbaliť Bonie,pretože sa chcú dostať do hrobky.Kedže Anna tam má milovanú osobu upírku,ktorá je jej matka.Ben v 14.diely zomrie ,pretože zaútočí na Stefana,ktorý ho podpáli a on zhorí.

Emilly Bennet
Na pravo.
 
Je predkom Bonie a bola veľmi silná čarodejnica a slúžka Katherine.V niekoľkých dieloch ovládla Bonnie,aby zastavila Damona,ktorý chcel vyslobodiť Katherine s hrobky ,ale tým by vyslobodil dalších upírov .

Logan Fell
 
Je to cieľavedomý reportér a člen zakladateľov.Kedysi mal niečo s Eleninou tetou Jennou ale nechal ju tak a vznikol medzi nimi spor.Zasa ju chcel získať ale ona nemala záujem.Anna ho premenila v upíra a išiel po Jenne a Elene a preto ho chcel Damon zabiť .Ale nakoniec Damonovi niečo prezradil o hrobke s ,ktorej chcel dostať Katherine a preto ho ušetril.Nakoniec ho zabil Alaric Saltzman.


Zach Salvatore
 
Je to potomok Damona a Stefana Salvatore.Je aj v rade zakladatelov,ktorý zabíjali upírov.Damon ho v jednej časti zabije,pretože ho spolu so Stefanom uväznil v pivnici pri šporýše(rastlina na ochranu pred upírmy)

Kelly Donovan (Mattova matka)

 
Je to Mattova mama,ktorá sa vola Kelly.Je veľmi dobrá kamarátka s Eleninou tetou Judith..Je to alkoholička,ktorá opustila Matta aj Vicky a iba občas ich financovala a chodila na návštevu.PO smrti Vicky sa vrátila k Mattovi a spôsobila mu iba problémy.Najprv si začala románik s Damonom a neskôr aj s Mattovím kamarátom Taylorom .Vtedy sa Matt pobil s Taylorom.Kedže Kelly nemala prácu Matt musel po smrti Vicky prijať miesto v grill Bare Mystic Fells.Jej vzťah s Mattom sa stále vyvíja a je dosť komplikovaný aj preto,že Kelly nemá rada Carolin Forbes Mattovú priateľ
ku.

Elena Gilbert

Charakteristika podľa knihy:
Elena je krásna blondína s
modrými očami, obľúbená v škole, dievča, ktoré dostane všetko, čo si zaumieni. Vždy mala povesť povrchnej ľadovej princeznej. Jej život sa zmenil v deň, keď do školy prišiel Stefan Salvatore. Po prvý raz po niekom skutočne zatúžila a prisahala si, že urobí čokoľvek, aby ho získala. Aj keby ich to malo obidvoch zabiť. To však ešte netušila, aké sú tieto slová pravdivé... Vek: 17
Miesto narodenia: Fell's Church, Virgínia, USA
Dátum narodenia: koniec 20. storočia
Ako pôsobí: dievča, po ktorom túžia chalani a ktorému sa dievčatá chcú podobať
Čo najviac ľutuje: že sa nevyzná vo svojom srdci
Po čom najviac túži: zistiť, ktorého z bratov jej osud predurčil
 


Stefan Salvatore


Stefan Salvatore je tajomný a veľmi citlivý mladík príťažlivého vzhľadu - má tmavé vlnité vlasy, ktoré zvýrazňujú jeho ostré črty a zelené oči. Niet divu, že Elenu priťahuje. Stefan je 500-ročný upír s množstvom tajomstiev. Sľúbil, že nikdy nesiahne na ľudský život, a snaží sa žiť zo zvieracej krvi, hoci nie vždy mu to stačí. Do Fell's Church prišiel z Talianska v nádeji, že unikne svojej minulosti, ale tento plán sa začal rúcať, keď sa stretol s Elenou, ktorá sa až zarážajúco podobala na jeho dávnu lásku Katherine. Stefan vzdoruje svojej túžbe po Elene, pretože cíti, že Elena si zaslúži viac, než je jej schopný dať. No ani tak nedokáže zabrániť tomu, aby sa do neho Elena zaľúbila. Vek: nesmrteľný
Miesto narodenia: Florencia, Taliansko
Dátum narodenia: talianska renesancia
Ako pôsobí: klasický krásavec s prenikavými zelenými očami
Čo najviac ľutuje: smrť svojej prvej lásky a to, že sa stal upírom
Po čom najviac túži: dúfa, že ho láska k Elene vykúpi z prekliatia

Damon Salvatore

Stefanov starší brat. Je krajší ako Stefan, má čierne oči a rovné vlasy. No keď sú bratia spolu, Elena si všimne, že sa na seba veľmi ponášajú. Damonovi nie je nič sväté a nič neľutuje. Užíva si svoje upírstvo a všetko, čo mu tento stav prináša. Živí sa ľudskou krvou, vďaka ktorej je oveľa silnejší ako jeho mladší brat. Damon je príťažlivý a zvodný - veľmi dobre to vie a využíva to, aby získal všetko, čo chce. Najviac zo všetkého však, samozrejme, chce Stefanovu lásku Elenu Gilbertovú...Vek: nesmrteľný
Miesto narodenia: Florencia, Taliansko
Dátum narodenia: talianska renesancia
Ako pôsobí: drzý a arogantný, ale aj zvodný a príťažlivý
Čo najviac ľutuje: Damon nepatrí k tým, čo niečo ľutujú
Po čom najviac túži: mať Elenu len pre seba ako svoju kráľovnú temnôt

 
Matt Donovan
 
Matt je Elenin ex-priateľ.Matt bol už odmalička nútený starať sa o seba a svoju sestru Vicki ,pretože jeho matka Kelly striedala  neustále mužov ,pila a často zmizla bez slova.Matt stále niečo cíti k Elene ,preto žiarli ,ked sa dozvie ,že chodí so Stefanom.Matt je výborný hráč rugby a na škole je docela populárny .Jeho najlepším priateľom je Taylor Lockwood.Matt sa zamestná v bare ako pomocná ruka ,aby uživil svoju sestru aj seba.Začal vznikať vzťah medzi ním a Caroline ,ale všetko sa pokazilo ked sa do Mystic Fells vrátila jeho matka .
Matt si prežil vtedy tažké obdobie ,ešte sa nezmieril ,že  ho opustila sestra a jeho matka mu začala robiť dalšie problémy.Nepotporovala jeho vzťah s Carolin a  mala románik s Damonom a dokonca  zavinila ,že sa pobil  s najlepším kamarátom.
Matt totiž prichytil Taylora a  jeho matku ako sa spolu na jednej oslave bozkávajú ,od vtedy sa sním prestal rozprávať.V tomto je ho zlom období našla Caroline omylom  v lese mrtvolu o ktorej policajti povedali ,že je to nezvestná Vicki.Jeho matka opäť niekam zmizla a jeho vzťah s Carolin bol už lepší ,dokonca sa zmieril aj s tým ,že jeho sestra je mrtva.V poslednej časti prvej série ho privalilo auto ,a zlomilo mu rameno .Spôsobila to Isobel ,ktorá chcela zastrašiť Elenu.V scéne ked mu auto privalilo  rameno sa jeho vzťah s Taylorom začal zlepšovať,pretože mu išiel na pomoc a odviezol ho do nemocnice.

 

 
Bree
 
Bree je čarodejka a Damonova známa,ktorá ho zradí ,pretože zabil jej kamarátku Lexi.Damon sa s Bree zoznámil ,ked bola študentka na internáte .Bree a Lexin priateľ upír mu nachystajú pascu,ale Damon s toho vdaka Elene vyviazne a na konci Bloodlines ju zabije.

Lexin priateľ

Nová postava ,ktorá sa objavila v Bloodlines 11 epizode!Lexin priateľ,ktorý chcel zabiť Damona ale Elena ho ukecala.
 
 

Lexi

Lexi upírka (Stefanova stará známa),ktorú Damon zabil.Preto ide po Damonovi jej priateľ.
 
 
  

 
Sheila Bennet
 
Bonina starká,ktorá jej pomáha sa vyrovnať s tým ,že je čarodejka.Sheila v 14.diely Foll me Once zomrie,pretože bude hrozne vyčerpaná s kúzla ,s ktorým musela uzavrieť hrobku spolu s Bonnie.


Vicki Donovan
 
Vicky je Mattova sestra,ktorá má rada drogy a alkohol,preto sa dala do hromady s Jeremim.Neskôr chodila s Taylorom. Je veľmi bláznivá a rada si užíva život.V 7 epizode ju napadne Damon ,ktorý ju premení v upírku,ale ona na párty napadne Elenu a preto ju Stefan prebodne.Jeremimu aj Mattovi nahovoril Damon ,že odišla ako jej matka alkoholička.V posledných častiach prvej série nájde Caroline v lese jej mrtvolu.

 
Taylor Lockwood
 
Taylor je syn starostu Lockwooda ,ktorý patrí aj medzi zakladateľov mesta.Jeho otec stále od Taylora niečo vyžaduje  a preto sa s ním Taylor často háda.Taylorov najlepší priateľ je Matt ,ale to sa zmení ,ked ho Matt privhytí ako sa bozkáva z jeho matku.Jeho vzťah s Mattom sa zhorší aj po tom čo Taylor zaviní nehodu ,po ktorej sa Carolin dostane do nemocnice.(Tá scéna naznačovala ,že Taylor bude vlkodlak ,kedže sa mu akosi zmenili oči a  ešte  nám to potvrdil aj jeho otec v  budove ktorá horela ,ked to spomenul upír čo ho zabil.)
Nemá rád  Jeremyho Gilberta ,pretože s ním väčne súperí o Vicki Mattovu sestru.Po tom ako Vicki zomrie sa vzťah medzi Taylorom a Jeremym trošku zlepší.V poslednej časti prvej série Taylor pomôže Mattovi a privezie ho do nemocnice  a zároveň zistí ,že jeho otec uhorel .

Katherine Pierce
 
 
Katherine je upírka,ktorá sa v minulosti zahrávala so Stefanom a Damonom ,ktorý sa do nej zamilovali.Je sobecká mrcha.No Damon ju miluje a preto ju chce vyslobodiť s hrobky ,v ktorej je uväznená s dalšímy upírmy.Uväznila ju tam Emily Bennet Boninina príbuzná,ktorá to urobila ,aby mohla prežiť ten požiar,ktorý by ju inak zabil.Damon si myslel ,že Katherine je tam uväznená až do chvíle ,ked otvoril hrobku a ju tma nenašiel .Od Isobel  Eleninej biologickej matky zistil ,že Kathrine sa vykašlala na neho aj na jeho brata a presvedčila tých čo ju  v minulosti zatkli ,aby ju pustili a od vtedy si žila slobodný život .
Vôbec sa nepokúsila vyhladať Damona aj ked vedela ,že žije a ,že ju stále miluje a hľadá.V poslednej časti prvej série sa Katherine vydáva za Elenu a všetkých presvedčí o tom ,že je Elena dokonca sa aj bozkáva s Damonom,ktorý si myslí ,že mu Elena končne podľahla kedže bolo zjavné ,že medzi nimi to iskrí..Na konci poslednej časti zabije Johna Gilberta Eleninho otca a stretne sa z Elenou.
 


Jenna Gilbert

Jenna je teta Eleny a Jeremyho,ktorá sa o nich začala starať po smrti ich rodičov.Mala vzťah s Loganom Fellsom ,s ktorého sa stal neskôr upír.Momentálne vzniká vzťah medzi nou a Alaricom.
 
 


Carolin Forbes
 
Caroline je dcéra šerifky ,s ktorou si moc nerozumie a je  taktiež Eleninou kamarátkou.Carolin je niekedy veľmi otravná až nepríjemná.Myslí si ,že všetko sa točí okolo Eleny a preto s ňou aj  stále súperi najmä o chalanov .Carolin chcela Stefana ale nakoniec ho získala Elena .Mala aj románik s Damonom ,ktorý ju len využíval ,aby naštval brata a bol tak bližšie k Elene.Niekoľkokrát sa Damon pokúsil Carolin aj zabiť ,ale potom ho omrzela.Carolin sa  zapáčil Matt s ,ktorým aj začala chodiť ale ich vzťah  nie vždy funguje tak ako má.

Bonnie Bennet
 
Bonnie  je Elenina najlepšia kamarátka už od škôlky a je čarodejnica.Spočiatku ňou nechce byť ,ale postupne svoje schopností príjma a viacej sa zaújma o mágiu.Ked jej Elena povie o upíroch a kto vlastne sú bratia Salvatorovci  ,tak ich príjma s odporom aj preto,že ju Damon  napadol ked sa pokúsila zabrániť v otvorení hrobky s upírmi.Bonnin vzťah s Elenou sa rapídne zmenil ,ked jej zomrela  starká ,ktorá ju učila kúzliť a  ktorá jej pomohla s kúzlom o ktoré ju požiadala Elena a bratia Salvatorovci.Bonnie sa v posledných dieloch prvej série Elene vyhýbala a viacej si rozumela s Carolin Forbes.

Jeremy Gilbert
 
Jeremy je neposlušný(nevlastný) brat Eleny,ktorý  od kedy mu zomreli rodičia pri nehode má večné problémy s drogami a alkoholom.Je zaľúbený do Mattovej sestry Vicki ,práve kôli Vicki sa neznáša s Taylorom Lockwoodom ,pretože obidvaja súperia  o Vicki.Vicki si však vybrala Taylora a najmä ,preto je Jeremy veľmi neštastný.Ked Damon premení Vicki na upírku ,pokúsi sa napadnúť Jeremyho a preto ju Stefan zabije.Elena presvedčí Damona aby vymazal Jeremimu spomienku a nahovoril mu ,že Vicki odišla.Jeremy sa v tej chvíli veľmi zmení .Prestane brať drogy a venuje sa škole dokonca si rozumie aj s učiteľom dejepisu Alaricom Saltzmanom.
 
V škole spozná nové dievča Annu.Anna však nieje obyčajné dievča ,ale je upírka ,ktorá sa cez Jeremyho snaží dostať k denníku po jeho starom otcovi.Neskôr sa Anna a Jeremy do seba zaľúbia a Jeremy spozná aj pravdu o Anne .Začne sa dozvedať celú pravdu čo sa naozaj deje v Mystic fells.Jeremy dokonca chce po Anne aby ho premenila na upíra,ona odmieta.
 
V posledne časti prvej série zistia zakladatelia Mystic Fells ,že je upírka a preto ju zabijú a nechajú ju zhorieť  spolu s ostatnými upírmi.V poslednej časti to vyzerá tak ,že Jeremy  sa predávkuje tabletkami ,ale ešte pred tým vypije Anninu krv ,ktorú mu dala.Je dosť možné ,že bude upír ,ale nechajme sa prekvapiť.
Alaric Saltzaman
 
Alaric je učiteľ dejepisu ,ktorý prišiel do Mystic Fells ,aby sa pomstil upírovi  ,ktorý mu zabil pred očami manželku Isobel.Ten upír je náhodou Damon.Alaric sa skamaráti s Jeremym a sblíži sa aj s Jenou Eleninou tetou.Alaric sa postupne dozvedá pravdu o svojej žene .Zistí ,že Isobel mala pomer s Damonom a je biologickou matkou Eleny.
Dozvie sa aj to ,že Isobel bola upírmy natoľko posadnutá ,že chcela aby ju Damon premenil na upírku.Jedného dňa Alaricovi zavolá Isobel ,že je v Mystic Fells a že sa chce stretnúť s Elenou ,ak jej to nevybaví tak ho zabije.Alaric to spraví  a aj on sa stretne s Isobel.Zistí ,že Isobel už nieje tou ženou ,ktorú miloval.
Aj ked sa Isobel snaží zakriť svoje citi  k Alaricovi ,Alaric vie že stále k nemu niečo cíti.Alaric sa skamaráti aj s bratmi Salvatorovcami.
 
Giussepe Salvatore
 
 
Giussepe Salvatore je otec bratov Salvatorovcov.Giussepe je na svojich synov veľmi tvrdý  najmä na Damona ,ktorý nešiel na výšku čim ho veľmi naštval.Chce svojich synov zasvätiť do tradície zakladateľov mesta ,čiže ich chce zasvätiť ako chrániť mesto pred upírmi.
Giussepe sa dozvie od Stefana  ,že Katherine je upírka a preto ju otrávi sporíšom a nechá ju uväzniť.To neznesie Stefan ani Damon a preto sa ju rozhodnú zachrániť.Stefana aj Damona  pri tomto pokuse o záchranu Katherine zastrelia  a neskôr sa dozvedia že to bol ich vlastný otec ,pretože nemohol zniesť predstavu ,že paktujú s upírkou.
Ked sa zo Stefana stane upír vyberie sa za svojim otcom  od ktorého sa dozvie ,že ho vlastne zabil .Pri tomto stretnutí sa ho Giussepe pokúsi znovu zabiť ,ale Stefan je ako upír rýchlejší a preto zomiera Giussepe.

 

Klaus

Status: nažive

 


 

Druh: upír, vlkodlak

Vek: 1 000+

Oči: modré

Vlasy: blond

Prvá zmienka: 2.17 Know Thy Enemy (v Alaricovom tele)

2.19 Klaus

Knihy: Klaus

Herec: Matt Davis (časti 2.17-2.19)

Joseph Morgan (od časti 2.19)

 

Minulosť

Je hlavným protivníkom druhej série. Meno Klaus je prvý krát vyslovené Rose v časti “Rose”, keď tá pristúpi k Stefanovi v dome Salvatorových, oboznámujúc ho s faktom, že Klaus si príde po Elenu. V nasledujúcej časti “Katerina” je Elena pozvaná do domu a Rose vysvetľuje, že Klaus je vážna hrozba. V “By the Light of the Moon” Elijah prezrádza Elene, že Klaus je samotár a uistí ju, že ochráni jej priateľov a blízkych a spoločne vylákajú Klausa.

 

V “Know Thy Enemy” padne mesačný kameň do nesprávných rúk, potom ako ho Katherine našla v Damonovej kúpelni a Isobel ju zradila, aby Maddox kameň mohol vziať. Na konci časti sa Katherine prebúdza v byte.  Zbadá niekoho na stoličke usadeného pred ňou a vidí ako Maddox vykonáva kúzlo, zatiaľ čo je telo usadeného zbavované krvi. Osoba sa čoskoro postaví, je to Alaric. Katherine sa snaží utiecť, ale východ je zablokovaný čarovnou pečaťou. Alaric k nej pristúpi a pozdraví ju po bulharski a ona si uvedomí, že Alaricovo telo posadol Klaus. V nasledujúcej časti “The Last Dance” Klaus ovplyvnil Katherine, aby sa opakovane bodala do nôh a povie jej, že Elijah musí zostať mŕtvy. V škole ovplyvní študentku Danu, aby sa Eleny spýtala, či ide na školskú zábavu a neskôr na zábave prostredníctvom Dany Elene dokonca venuje pieseň. Iných študentov ovplyvní, aby zaútočili na Jeremyho. Stefan a Damon sú nimi tiež atakovaný, keď prídu Jeremymu na pomoc. Zatiaľ inde Klaus konfrontuje Bonnie a Elenu. Bonnie s ním začne bojovať, keď sa bez známok života zvalí na zem, Klaus odíde. Elena bola presvedčená, že Bonnie zomrela, keď jej Damon prezradil, že Bonnie musela svoju smrť narafičiť tak, aby tomu Klaus uveril.

 

V ďalšej časti “Klaus” sa dozvedáme, že on a Elijah sú nevlastní bratia a Klaus je v skutočnosti hybrid upíra a vlkodlaka. Na konci časti je po rituály Klaus prenesený z Alaricovho tela do vlastného, čo ho jednoznačne potešilo. V “The Last Day” pristúpi v Mystic Grille k Alaricovi a Damonovi a napriek Damonovej snahe oddialiť rituál, mu Klaus zaruči, že ten prebehne v danú noc. Klaus sa neskôr vráti do Alaricovho bytu a ovplyvní Katherine, aby si sňala náramok s lapis lazuli a vystavila sa slnečnému svetlu. Onedlho jej povie, že stačilo a rozkáže jej preňho niečo urobiť. Neskôr Damon konfrontuje Klausa v byte Alarica, Klaus Damona ľahko zloži. Katherine ho preberie k vedomiu s vreckom krvi a prezradí mu, že musela vylákať Jennu z domu, aby ju Klaus mohol použiť v rituály. Damon sa pýta, prečo si nevybral jeho a Katherine ho upozorní na jeho ruku, na ktorej sa širi nákaza z vlkolačieho uhryznutia.

 

V “The Sun Also Rises” prichádza do lomu, kde už sú zhromaždené obete rituálu na zrušenie kliatby Jules, Jenna a Elena. Zabije Jules vyrvaním srdca z hrude; Jennu, po jej dokončení premeny v upíra, zabije kolíkom do srdca a Elene vysaje krv. Stefana, ktorý sa chcel obetovať miesto Jenny, tiež prebodne kolíkom, ale nezabije ho so slovami, že preňho má iné plány. Rituál bol úspešný, spiaci vlkodlak v Klausovy bol prebudený. Bonnie ho podľa plánu oslabila a priviedla na pokraj smrti, bez toho aby obetovala vlastný život, a keď už Elijah držal jeho srdce v dlani, pripravený brata doraziť, sa Klaus zachránil prísľubom, že privedie Elijah k ostatným členom rodiny.

 

V “As I Lay Dying” Klaus zisťuje, že sa dokáže premeniť na vlkodlaka kedykoľvek, podľa vlastnej vôle a pamätá sí každé jedno zabitie. Klaus naplní svoj sľub zjednotiť brata s ostatnými členmi rodiny svojským spôsobom, usmrtí ho prebodnutím so striebornou dýkou na čepeli s popoľom z duba bieleho. Vynúti si dohodu so Stefanom, ktorý potrebuje Klausovu krv na vyliečenie Damonovho smrteľného vlkolačieho pokúsania. Stefan dostane krv na záchranu brata, keď pobudne jedno desťročie po jeho boku ako rozparovač. Keď Klaus prinútil Stefana vypiť obrovské množstvo ľudskej krvi, aby prebudil rozparovača v ňom, dohodu uzavrú a Klaus “ovplyvní” Katherine odniesť Damonovi jeho krv, vediac, že už sa nevráti, lebo má v sebe železník. Stefanovi povie, že to bude on, kto mu ju pomôže dolapiť. Uloží Elijaha do rakvy a rakvu k ostatným rakvám s pôvodnými. Predtým než spolu vypadnú z tragického mestečka, daruje Stefanovi dievča, ktoré má zabiť jednak na spečatenie dohody, a najmä preto, lebo skutočný rozparovač si lov užíva.

 

Účinkovanie v seriály

Bol v častiach:  2.19 Klaus, 2.20 The Last Day, 2.21 The Sun Also Rises, 2.22 As I Lay Dying

Od 3. série bol zaradený medzi hlavné obsadenstvo seriálu.

Klaus v knihách

Má pôvod v postave Klaus z kníh.

Casting /call/

Klaus má koncom dvadsiatky a zaciatkom tridsiatky. Dobre vyzerá, je očarujúci, inteligentný, bystrý a s dôvtipom. Je jediný, kto dokáže predčiť Damona v Damonizme. Dôvodom toho je, že má navrch o tisícku rokov. Je jedným z pôvodných. Možno najstarší. Ale nikdy by ste to nezistili, lebo ide s dobou.

Elijah

Status: mŕtvy- teda ako kedy  

Druh: upír

Vek: 1 000+

Oči: hnedé

Vlasy: hnedé

Prvá zmienka: 2.08 Rose

Knihy: -

Herec: Daniel Gillies

 

Po prvý krát sme ho videli v časti “Rose” a zdá sa, že ovplýva veľkou autoritou a rešpektom, keď Rose vraví Elene, že je jej “najtemnejšia nočná mora”. Má viac ako tisíc rokov a je jedným z pôvodných.

Zjaví sa v úkryte Rose a Trevora a Rose mu prezrádza, že Katherine Piercová nezahynula v roku1864 azadržiavajú jej dvojníčku. Je šokovaný, keď si uvedomí, že Elena je človek a milo ju pozdraví. Trevor sa snaží ospravedlniť za svoje činy a Elijah prv ako mu zotne hlavu, mu zaručí slobodu. Zaskočená Elena mu povie, že vie, že potrebuje mesačný kameň a snaží sa s ním vyjednávať. Zbadá jej prívesok so železníkom a strhne jej ho z krku, aby sa ovplyvnením dozvedel, kde sa kameň nachádza. Ten je spolu s Katherine zatvorený v hrobke pod ruinami starého kostola. Začujú zvuky na chodbe a keď sa tam idú pozrieť, Elijaha je zasiahnutý dreveným kolíkom do dlane, ktorý odstráni. Rose a Elena zmiznú, zanechávajúc Elijaha vyhrážajucého sa komukoľvek, kto sa opovážil tam sa objaviť. Elena sa zaraz objaví na vrchu schodiska, žiadajúc o neublíženie jej priateľom, následne po ňom hodí železníkový granát a Stefan začne naňho strielať. Bojujú vzájomne a Stefan sa s nim vrhne zo schodov, ale Elijahovi sa podarí vstať, vzapätí sa Damonovi podarí ho prebodnúť prelomeným stojanom na kabáty. Rose uniká ako sa Elena vrhá do Stefanovho náručia, ale jej ústa formujú “vďaka” určené Damonovi. Lenže na konci časti sa Elijah záhadne oživuje, vytiahne kôl zo svojej hrude a pustí ho na zem.

 

V “Katerina” sa objaví naprieč cez ulicu v Richmonde, kde sa Rose a Damon stretli so Slaterom v kaviarni, aby zistili viac o mesačnom kameni a kliatbe. Po štedrom rozmenení bankovky na drobné z púzdra gitary pouličného speváka, si najprv mince prehadzuje v ruke, potom ich však vrhne na okná kaviarne, ich rozbitým vzniká v kaviarni panika. Damon ako jediný naďalej odolný voči slnečným lúčom, zahalí Rose koženou bundou a odnesie ju do bezpečia jej auta. Späť v dome Salvatorových, potom ako sa pri drinku pozhovárali a dohodli odstaviť city, sa pobozkali a spolu vyspali, zavolá Slater Rose a informuje ju, že na zrušenie kliatby potrebujú získať späť mesačný kameň a čarodejnicu. Po ukončení hovoru k Slaterovi pristúpi Elijah a ovplyvní ho, aby spáchal samovraždu.

 

V “The Sacrifice” s pomocou kúzla vytvoreného Dr. Jonasom Martinom, odhalí Elenu v Slaterovom byte. Neskôr tam dorazí a zabije upírov, ktorí plánovali odniesť Elenu Klausovi, ale nechajúc ju a Damona nažive. Povie Jonasovi, že nazatiaľ musí zostať v bezpečí, o to sa Salvatorovci postarajú.

 

V “By the Light of the Moon” sa objaví v dome Gilbertovcov, nakoľko ho Jenna pozvala dnu a následne sa Elena a on zhováraju v jej izbe. Dáva jej na vedomie, že má za účelom ju chrániť a použije ju na vylákanie Klausa zo skrýše. Jeho žiadosti vyhovie, na oplátku žiada zaručenie ochrany pre svojich priateľov a blízkych a naviac ho požiada o oslobodenie Stefana z hrobky.

Tak vykoná, ale ovplyvní Katherine, aby tam naďalej zotrvala, pretože Klaus bude chcieť vedieť, kde sa nachádza.

 

V “Crying Wolf” sa zúčastní na čajovej oslave konanou historickým spolkom a je konfrontovaný Damonom, ale odmieta vyzradiť akékoľvek tajomstvá a bodne Damona ceruzkou do krku. Avšak neskôr sa zjaví v dome Salvatorových s mesačným kameňom, keď je Damon mučení Jules a ďašími vlkodlakmi. Vlkodlakov zabije, ako sa tí snažia nadobudnúť mesačný kameň a oslobodí ohromeného Damona od reťazí, ktorými bol spútaný.

 

V “The Dinner Party” príjme Damonovu pozvánku na večeru v dome Salvatorových, ale upozorní ho, že ak má nekalé úmysly, zabije všetkých v dome. Pri stole hovorí hosťom o mieste, na ktorom boli pochované čarodejnice, ale vravi Damonovi, že netuší, kde sa miesto nachádza. Neskôr varuje Damona a Johna, že ak nebudú spolupracovať vezme Elenu a už ju nikdy neuvidia. Alaric sa dovzedá, že ak Damon použije dýku na zabitie Elijaha, ako upír (démon) zomrie tiež, tak vykoná skutok sám. Elijah je umiestený do pivnice domu, ale ožije, nakoľko dýka musí zostať v tele pôvodného zabodnutá. Elijah dorazí do domu pri jazere a Elena nebezpečným samobodnutím do brucha od neho vynúti prísľub, neubližovať jej priateľom a blízkym, aj keby oni ublížili jemu. Ako mu padá do náručia, prebodne ho dýkou a on opäť zomiera. Zas je prenesený do pivnice domu Salvatorových a Damon mu vezme mesačný kameň.

 

V “The House Guest” sa Damon snaží zničiť jeho telo s plameňometom.

 

V “The Last Dance” sa Elena rozhodne oživiť ho vytiahnutím dýky z jeho hrude a v  časti “Klaus” jej prezradí, že on a Klaus sú nevlastní bratia a kliatba slnka a mesiaca je falošná. V “The Last Day” ukazuje Elene elixír, ktorý ju po obetovaní opäť oživí, lenže potom, ako Damon Elenu donúti napiť sa jeho krvi, prehlási Elijah, že to znemožnilo účinok elixíru. V “The Sun Also Rises” už takmer Klausa po úspešnom ritualy zabil, keď mu ten prezradí, že vie, kde sú telá ich rodiny. Lenže Klausov sľub zjednotiť Elijaha s ostatnými členmi rodiny sa skončilo zas raz toho smrťou, keď ho Klaus prebodol striebornou dýkou s popoľom z duba bieleho.

 

Vzťahy

Rose

V časti “Rose” ho Rosemarie uvíta v opustenom dome a prezradí mu, že majú Katherininu dvojníčku. Majúc z neho síce strach, zostáva mu oddaná až, kým ho Damon smrteľne neprebodne. Lenže neskôr opäť ožíva.

Trevor

Trevora skrátil o hlavu, hneď potom, čo mu zaručil slobodu. 

Účinkovanie v seriály

Bol v častiach:  2.08 Rose, 2.09 Katerina, 2.10 The Sacrifice, 2.11 By the Light of the Moon, 2.14 Crying Wolf,  2.15 The Dinner Party, 2.16 The House Guest, 2.18 The Last Dance, 2.19 Klaus, 2.20 The Last Day, 2.21 The Sun Also Rises, 2.22 As I Lay Dying

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Archív

Kalendár
<< január / 2019 >>


Štatistiky

Online: 2
Celkom: 136811
Mesiac: 5158
Deň: 79